• +420 548 525 480

V DEN ZÁPISU (SBĚRU PŘIHLÁŠEK) BUDE V MŠ V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH PROBÍHAT DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.
Tedy 13.5 a 14.5.2024 do 12h.

 

INFORMACE K ZÁPISU DĚTÍ DO MŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025
Od 15.4 - 14.5.2024 je otevřen vstup do systému na webové stránce zapisdoms.brno.cz- zde najdete veškeré informace k zápisu a vygenerujete si a vytisknete přihlášku.
Další informace - dokument.

 

Letní prázdninový provoz 2024

Letní prázd. provoz kritéria přijetí 

Pokyny k přihlášení dítěte na prázdninový provoz

priloha Provoz_materskych_skol_MC_Brno-sever_v_obdobi_letnich_prazdnin_2024-2 

priloha 1Jednotna_zadost_o_prijeti_ditete_k_predskolnimu_vzdelavani_na_dobu_urcitou_v_dobe_hlavnich_skolnich_prazdnin

priloha Tabulka_se_schvalenymi_terminy-1 

  

Metodický materiál ke stanovení úplaty za vzdělávání v mateřských školách, školních družinách a školních klubech veřejných zřizovatelů od 1.1.2024

 


 

MŠ nám.SNP 25a - Erasmus + stínování na pracovišti 7.5 - 11.5.2024

V rámci projektu Erasmus+ navštívily ředitelky a pedagogové mateřských škol z Brna sever (MŠ nám. SNP 25a a MŠ Brechtova 6) mateřské školy ve Slovinsku, a to mateřskou školu Mlinček Naklo, mateřskou školu Hanza Christiana Andersena v Lublani ,školu v Litii,MŠ Mornarček Piran. Tímto nahlédnutím do slovinských školek jsme chtěli poznat odlišnosti i podobnosti českého a slovinského školství, rozvoj digitálních a environmentálních kompetencí a inkluzivní vzdělávání ve spřátelených školkách.
Každá z navštívených škol byla umístěna v jiném prostředí – hlavní město, menší město, ale i horská vesnička, všechny ale spojovala vlídná klidná atmosféra, praktické a zároveň estetické prostředí, a to jak ve vnitřních prostorách, tak i na zahradách škol.
Prostory tříd nebyly příliš velké, ale děti využívají velkorysých dalších prostor, zvláště velkých bohatě vybavených tělocvičen, relaxačních místností a zahrady, jedna z místností přístupných dětem je zařízena jako knihovna, sborovna je vybavena posuvnou stěnou pro úpravu místnosti podle potřeby, odpočinkové koutky umožňují relaxaci dětem i dospělým.
V jedné ze škol jsme dokonce nahlédly do podzemního kompletně vybaveného protiatomového krytu.Ve všech mateřských školách nás velmi přátelsky přijali, mohly jsem účastnit jejich aktivit,některé školy měly pro nás připraven program s dětmi. Velkolepé bylo i vystoupení sboru dětí .Seznámíly jsme se i s administrativou škol, vedením škol. celostátním programem, se zdravým životním stylem - většina školek byla zasazena do krásného prostředí , plného zeleně.Slovinské předškolní vzdělávání je odlišné od našeho. Děti zde nastupuji do školek v v11 měsících.
Návštěva všech slovinských škol byla pro nás velkou inspirací, ze které budeme čerpat v naší další práci.Budeme se snažit ze slovinskými školami do budoucna spolupracovat a přinášet tak obohacení naší práce s dětmi.

 skol1 21skol2

 


 

Návštěva naší partreské školy z Bratislavy Petržalky

Jako loni nás navštívii kamarádi s p. ředitelkou a p. učitelkami z naší partnerské mateřské školy Topolevova , Bratislava. Již loni jsme s nimi navázali kontakt,navštívili jsme s dětmi v rámci Erasmu + Bratislavu a školku .Spolupráce a společné aktivity nás zblížily natolik , že byt ještě školka není zapojena do projektu, přijeli nás opět navštívit. Společné aktivity , spaní v naší MŠ se dětem velice líbilo. Jelikož mají do projektu podanou žádost, držíme jim palce ať se jim zadaří do Erasmu + vstoupit.
Jsme rády , že naši rodiče nám vyhověli a naše děti se mohli účastnit společných aktivit.

 sk1a sk1b

 sk2a sk2b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Top