• +420 548 525 480

INFORMACE K ZÁPISU DĚTÍ DO MŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025
Od 15.4 - 14.5.2024 je otevřen vstup do systému na webové stránce zapisdoms.brno.cz- zde najdete veškeré informace k zápisu a vygenerujete si a vytisknete přihlášku.
Další informace - dokument.

 

Letní prázdninový provoz 2024

Letní prázd. provoz kritéria přijetí 

Pokyny k přihlášení dítěte na prázdninový provoz

priloha Provoz_materskych_skol_MC_Brno-sever_v_obdobi_letnich_prazdnin_2024-2 

priloha 1Jednotna_zadost_o_prijeti_ditete_k_predskolnimu_vzdelavani_na_dobu_urcitou_v_dobe_hlavnich_skolnich_prazdnin

priloha Tabulka_se_schvalenymi_terminy-1 

 

 

Metodický materiál ke stanovení úplaty za vzdělávání v mateřských školách, školních družinách a školních klubech veřejných zřizovatelů od 1.1.2024

 

 

 

erasmuslogo

Hodnocení mobilit škol v rámci programu Erasmus+

Naše mateřská škola se zapojila do programu Erasmus+, který umožnuje mezinárodní výjezdy a podporuje mezinárodní spolupráce v oblasti školství.

V rámci Erasmu + plánujeme spolupráci v období jara školního roku 2022/2023 s mateřskou školou na Slovensku.
Bude se jednat o výjezd autobusem na 3 dny v termínu 25-27. 4. 2023.(nejstarší děti)
V rámci výjezdu s dalšími MŠ navštívíme mateřskou školu v Bratislavě. Veškeré výdaje na děti budou hrazeny z projektu ERASMUS+
Celkový počet dětí na tento první výjezd je omezený na 10 dětí pro naše MŠ.
Mateřská škola zajistí nezbytnou administrativu a publicitu projektu.
Kritéria pro výběr žáků (dětí)do programu Erasmus + imobility budou zveřejněna na nástěnkách v šatnách v den třídních schůzek 12. 1. 2022.
Závazné přihlášení a výběr dětí dle kritérií bude probíhat od 12. 1. 2023.
Podrobné informace na schůzce rodičů předškoláků.

CÍL PROGRAMU ERASMUS+
V rámci mezinárodních výjezdů bude přinášet inovace ve vzdělávání a bude u účastníků podporovat všeobecný rozvoj dovedností, rozvoj kompetencí dětí, inkluzivní vzdělávání, zkušenosti ze zahraničí.
Pomáhá mateřským školám realizovat projekty mezinárodní spolupráce s dalšími školami z různých evropských zemí. V rámci těchto projektů školy spolupracují na společném tématu a na výstupech projektu, vyměňují si zkušenosti, organizují aktivity na mezinárodní i lokální úrovni.

 

Výjezd do Bratislavy v rámci programu Erasmus+

Ve dnech 25. a 26. dubna jsme se s nejstaršími dětmi vydali na výlet na Slovensko. Cesta autobusem byla pohodlná a rychlá, proto jsme si ještě před ubytováním udělali první poznávací zastávku u bratislavského hradu. Obdivovali jsme velkolepý hradní palác, prošli jsme se Čestným a Leopoldovým nádvořím, prohlédli si nálezy z období Velké Moravy, z výšky jsme viděli řeku Dunaj a obrovský most Slovenského národního povstání s restaurací UFO.
Po návštěvě hradu jsme se ubytovali v hotelu Modena a po obědě jsme vyrazili do Sadu Janka Kráľa, nejstaršího veřejného parku ve střední Evropě. Zde jsme obdivovali obrovský strom jinan dvoulaločný, výsadbu narcisů a v trávnících fialové moře - květy popence obecného. Objevovali jsme skulptury znamení zvěrokruhu a hádali, co znázorňují. Vyfotili jsme se v altánku - původní gotické věži františkánského kostela, která vypadala jako hrad z písku.
Po návratu a večeři jsme se sešli v jednom z našich útulných pokojíčků, abychom si popovídali a sdělili zážitky z celého dne.
Druhý den jsme se hned po snídani vydali do naší partnerské mateřské školy Tupolevova. Našim novým kamarádům jsme zazpívali slovenskou písničku Vyskočilo slniečko a předali dárky. Rádi jsme se přidali ke hře dětí ve dvou třídách, prohlédli si hračky a nechali jsme se provést celou školkou. Děti nám zatancovaly taneček, se kterým vystupovaly na soutěži, předaly nám vlastnoručně vyrobené záložky do knížky a slíbily, že příště přijedou k nám do Brna.
Odpoledne jsme navštívili bratislavskou ZOO a s plyšovým medvídkem koalou v ruce jsme nastoupili do autobusu, který nás odvezl za maminkou, tatínkem, sourozenci a kamarády zase zpět do Brna.

 

 

 

 

 

Top